Rzecznik Prasowy

Leszek Karp
tel.: 18 41 41 015
tel. kom.: 501 342 853
e-mail: rzecznik@nowy-sacz.po.gov.pl

Sekretariat:
Agnieszka Wańczyk
tel.: 18 41 41 027
fax.: 18 41 41 037

UWAGA:
Powyższy adres e-mail jest przeznaczony wyłącznie dla przedstawicieli prasy drukowanej i mediów elektronicznych, do przesyłania korespondencji dotyczącej przygotowywanych materiałów.
Pisma o innej treści nie będą rozpatrywane.

Aktualności


KOMUNIKAT RZECZNIKA: Areszt o usiłowanie zabójstwa.

Prokuratura Rejonowa w Zakopanem wszczęła i prowadzi śledztwo w sprawie usiłowania zabójstwa 69-letniej mieszkanki Bukowiny Tatrzańskiej, Janiny B.

Jak wynika z ustaleń tego postępowania, w dniu 6 sierpnia 2015r. do miejsca jej zamieszkania przyszedł jej mąż, 77-letni Tadeusz B., który najpierw zażądał, aby udała się z nim, a gdy odmówiła, oddał w jej kierunku strzał z broni palnej. Po pewnej chwili oddał następny strzał.

Pokrzywdzona nie doznała żadnych obrażeń ciała.

Prokurator postawił Tadeuszowi B. zarzuty usiłowania zabójstwa Janiny B. oraz nielegalnego podsiadania broni palnej. Podejrzany przyznał się do nielegalnego posiadania broni (pistoletu marki CZ 85 kal.9 mm), natomiast - nie kwestionując przebiegu zdarzeń - nie przyznał się do usiłowania zabójstwa żony.

Na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Zakopanem zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie na okres dwóch miesięcy, uznając, iż jest to okres wystarczający do wyjaśnienia okoliczności tego zdarzenia.

Pomimo, iż Tadeusz B. nie był dotychczas karany, za usiłowanie zabójstwa grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Utworzono: 2015-09-01 godz: 12:48:12