Rzecznik Prasowy

Leszek Karp
tel.: 18 41 41 015
tel. kom.: 501 342 853
e-mail: rzecznik@nowy-sacz.po.gov.pl

Sekretariat:
Agnieszka Wańczyk
tel.: 18 41 41 027
fax.: 18 41 41 037

UWAGA:
Powyższy adres e-mail jest przeznaczony wyłącznie dla przedstawicieli prasy drukowanej i mediów elektronicznych, do przesyłania korespondencji dotyczącej przygotowywanych materiałów.
Pisma o innej treści nie będą rozpatrywane.

Aktualności


KOMUNIKAT RZECZNIKA: Tymczasowy areszt za zabójstwo.

W dniu 14 lipca 2015r. doszło na terenie Nowego Sącza do kolejnego zabójstwa.

We wczesnym godzinach rannych, do jednego z mieszkań przy ul. Barskiej zostało wezwane pogotowie ratunkowe. Pomimo podjętej natychmiast akcji reanimacyjnej, o godz. 9.35 lekarz stwierdził zgon 57-letniego mężczyzny. W trakcie podjętych tam czynności z udziałem prokuratora, ujawniono na zwłokach ranę kłutą klatki piersiowej, znajdującą się w okolicy serca. Okoliczność tę potwierdziła zarządzona następnie sekcja zwłok. Lekarz medycyny sadowej podał, iż opisana rana ma głębokość ok.8-9 cm i przebija żebra oraz przecina jedną z komór serca. W jej następstwie wystąpił duży krwotok wewnętrzny skutkujący śmiercią.

Na miejscu zatrzymana została jego partnerka a nadto także 47-letni mężczyzna, który również w tym czasie przebywał w mieszkaniu, gdzie jak ustalono, spożywano alkohol. Obydwoje zatrzymani byli w stanie upojenia alkoholowego.

W toku wszczętego w tej sprawie śledztwa, 56-letniej Cecylii R. postawiono zarzut zabójstwa. Wymieniona złożyła wyjaśnienia, potwierdzając, iż w czasie domowej sprzeczki użyła wobec denata kuchennego noża, gdyż był on wobec niej agresywny.

Na wniosek prokuratora, w dniu 16 lipca br. Sąd Rejonowy w Nowym Sączu zastosował wobec podejrzanej tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

W dalszym śledztwie, prowadzonym w Prokuraturze Rejonowej w Nowym Sączu, zbadane zostaną inne zabezpieczone ślady, a w tym nastąpi próba identyfikacji narzędzia zbrodni. Z uwagi na charakter sprawy, podejrzana zostanie poddana także badaniom sądowo-psychiatrycznym.

Utworzono: 2015-07-17 godz: 08:52:08