Rzecznik Prasowy

Leszek Karp
tel.: 18 41 41 015
tel. kom.: 501 342 853
e-mail: rzecznik@nowy-sacz.po.gov.pl

Sekretariat:
Agnieszka Wańczyk
tel.: 18 41 41 027
fax.: 18 41 41 037

UWAGA:
Powyższy adres e-mail jest przeznaczony wyłącznie dla przedstawicieli prasy drukowanej i mediów elektronicznych, do przesyłania korespondencji dotyczącej przygotowywanych materiałów.
Pisma o innej treści nie będą rozpatrywane.

Aktualności


KOMUNIKAT RZECZNIKA: Śledztwo o czerwcowe zdarzenie w przedszkolu w Zakopanem.

Wydział Śledczy tutejszej Prokuratury Okręgowej przejął z Prokuratury Rejonowej w Zakopanem prowadzenie dalszego postępowania w głośnej sprawie wtargnięcia do przedszkola w Zakopanem.

Przypomnieć należy, że do zdarzenia doszło w dniu 19 czerwca 2015r. w przedszkolu "Kubuś Puchaty". Do placówki tej we wczesnych godzinach popołudniowych wtargnęła 51-letnia mieszkanka Zakopanego Janina O., która grożąc pistoletem oraz odkręceniem kurka w 13 kg butli gazowej, zamierzała wziąć jako zakładników personel placówki wraz z przebywającymi tam dziećmi. Żądała zajęcia się jej sprawami rodzinnymi przez urzędy. Zadzwoniła w tej sprawie również do dziennikarza "Tygodnika Podhalańskiego".

Krótko potem została ona zatrzymana przez Policję i przekazana następnie na Oddział Psychiatryczny nowotarskiego Szpitala.

W dniu 2 lipca 2015r. została ona w tymże Szpitalu przesłuchana przez prokuratora, po uzyskaniu zgody lekarzy na taką czynność.

Został jej postawiony zarzut usiłowania wzięcia zakładników przy pomocy pistoletu pneumatycznego oraz opisanej butli z gazem, a także wypowiadania gróźb bezprawnych m.in. użycia broni wobec pracowników tego przedszkola.

Przyznając się do zarzutu, złożyła stosowne wyjaśnienia, których szczegółowej treści w chwili obecnej - z uwagi na początkowy etap śledztwa - nie ujawnia się.

Prokurator powołał już także zespół biegłych lekarzy psychiatrów, którzy ocenią jej stan poczytalności w chwili tego zdarzenia oraz czy może ona odpowiadać przed sądem za swoje zachowanie.

Według kodeksu karnego za wzięcie zakładnika grozi kara od 3 do 15 lat pozbawienia wolności.

Utworzono: 2015-07-08 godz: 10:17:10