Rzecznik Prasowy

Leszek Karp
tel.: 18 41 41 015
tel. kom.: 501 342 853
e-mail: rzecznik@nowy-sacz.po.gov.pl

Sekretariat:
Agnieszka Wańczyk
tel.: 18 41 41 027
fax.: 18 41 41 037

UWAGA:
Powyższy adres e-mail jest przeznaczony wyłącznie dla przedstawicieli prasy drukowanej i mediów elektronicznych, do przesyłania korespondencji dotyczącej przygotowywanych materiałów.
Pisma o innej treści nie będą rozpatrywane.

Aktualności


KOMUNIKAT RZECZNIKA: Akt oskarżenia w sprawie napadu na właściciela kantoru w Jabłonce Orawskiej.

Prokuratura Rejonowa w Nowym Targu w ostatnich dniach kwietnia 2015r. skierowała w nowotarskiego Sądu Rejonowego akt oskarżenia w głośnej sprawie napadu na właściciela kantoru wymiany walut w Jabłonce Orawskiej w powiecie nowotarskim.

Do zdarzenia doszło w dniu 30 października 2014r. we wczesnych godzinach rannych, gdy na wchodzącego do budynku gdzie mieści się kantor, jego właściciela, napadło kilka osób, które po obezwładnieniu go gazem (pieprzowym) i podcięciu nóg zrabowały mu torbę, w której miał pieniądze w kwocie powyżej 210 tys. zł i 5 tys. euro. Na skutek tego zdarzenia pokrzywdzony, który został ponadto uderzony pięścią w tył głowy i pokopany doznał lekkich obrażeń, które nie naruszały prawidłowego funkcjonowania podstawnych organów ciała na okres powyżej 7 dni trwający.

Na skutek bardzo intensywnego działania Policji, sprawcy w krótkim czasie zostali ustaleni i ujęci. Okazali się nimi: dwaj bracia 19-to i 22-letni oraz 20-to i 33-latek, wszyscy mieszkańcy północnej Polski.

Zostali oni oskarżeni o dokonanie rozboju, zrabowanie opisanych pieniędzy i spowodowanie obrażeń ciała pokrzywdzonego, przy czym 33-latek ma zarzut sprawstwa kierowniczego. Trzech z nich przyznało się do popełnienia tego przestępstwa natomiast sprawca kierowniczy zaprzeczył swojemu udziałowi w tym zdarzeniu.

Obecnie jedynie on pozostaje w tymczasowym areszcie ( był on jako jedyny z nich wcześniej karany m.in. za przestępstwa przeciwko mieniu), pozostali po trzymiesięcznym pobycie w areszcie, pozostają obecnie na wolności czekając na proces, który rozpocznie się 26 czerwca. Maja oni zakazy opuszczania kraju, zakazy zbliżania się do pokrzywdzonego, dozory Policji oraz poręczenia majątkowe.

Za dokonanie rozboju oskarżonym grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Utworzono: 2015-05-15 godz: 15:08:15