Rzecznik Prasowy

Leszek Karp
tel.: 18 41 41 015
tel. kom.: 501 342 853
e-mail: rzecznik@nowy-sacz.po.gov.pl

Sekretariat:
Agnieszka Wańczyk
tel.: 18 41 41 027
fax.: 18 41 41 037

UWAGA:
Powyższy adres e-mail jest przeznaczony wyłącznie dla przedstawicieli prasy drukowanej i mediów elektronicznych, do przesyłania korespondencji dotyczącej przygotowywanych materiałów.
Pisma o innej treści nie będą rozpatrywane.

Aktualności


KOMUNIKAT RZECZNIKA: Akt oskarżenia przeciwko gangowi "Zulusa".

Nowy Sącz. W dniu 30.06.2010 r. Prokuratura Okręgowa w Nowym Sączu skierowała akt oskarżenia p-ko założycielowi i 23 członkom zorganizowanej grupy przestępczej, działającej na terenie Nowego Sącza od października 2004 r., która zajmowała się wprowadzaniem do obrotu znacznej ilości narkotyków.

Założycielami grupy byli oskarżony Marcin M. pseudonim „Zulus” i Tomasz M. /który nie został do tej pory ujęty i jest ścigany listem gończym/. Zajmowali się oni zaopatrzeniem grupy w narkotyki, które przywozili głównie z terenu Krakowa. Była to marihuana określana w tamtym środowisku jako „zielona koszulka”, amfetamina „aneta”, tabletki ekstazy „kółeczka”, kokaina „karol” lub „euro”. W wyjazdach do Krakowa towarzyszyli także inni zaufani członkowie grupy między innymi oskarżeni Tomasz S. pseudonim „Żaba” i Ireneusz K. pseudonim „Ucho”. Następnie narkotyki były dzielone na mniejsze działki, które przekazywano pozostałym członkom grupy - dealerom w celu ich rozprowadzania i sprzedaży. W toku śledztwa ustalono, że w ciągu miesiąca grupa rozprowadzała na terenie Nowego Sącza ok. 1 kg. marihuany, 1 kg. amfetaminy i tysiące sztuk tabletek ekstazy. Prócz handlu narkotykami grupa zajmowała się także pożyczaniem pieniędzy na wysoki procent, przy czym zwrot należności egzekwowano zastraszając dłużników. Kolejnym pobocznym przedmiotem działalności grupy było zlecanie włamań do mieszkań, napadów i wymuszeń rozbójniczych oraz organizacja zbytu skradzionych przedmiotów. Członkom gangu grożą kary pozbawienia wolności do 10 lat.

Utworzono: 2010-07-01 godz: 13:12:13