Rzecznik Prasowy

Leszek Karp
tel.: 18 41 41 015
tel. kom.: 501 342 853
e-mail: rzecznik@nowy-sacz.po.gov.pl

Sekretariat:
Agnieszka Wańczyk
tel.: 18 41 41 027
fax.: 18 41 41 037

UWAGA:
Powyższy adres e-mail jest przeznaczony wyłącznie dla przedstawicieli prasy drukowanej i mediów elektronicznych, do przesyłania korespondencji dotyczącej przygotowywanych materiałów.
Pisma o innej treści nie będą rozpatrywane.

Aktualności


KOMUNIKAT RZECZNIKA: Akt oskarżenia w sprawie wybuchu gazu w Nowym Targu.

Nowy Targ. W grudniu 2009 r. Prokurator Rejonowy w Nowym Targu skierował do tamtejszego sądu akt oskarżenia przeciwko pięciu pracownikom Pogotowia Gazowego w Nowym Targu

zarzucając im, że w dniu 5.12.2008 r. usuwając awarię sieci gazowej na ulicy Waksmundzkiej, nieumyślnie sprowadzili zdarzenie zagrażające życiu i zdrowiu wielu osób przebywających, przechodzących i przejeżdżających w rejonie awarii oraz mieniu w wielkich rozmiarach w ten sposób, że pomimo stwierdzenia dużego wypływu gazu z uszkodzonej sieci, zaniechali działań mających na celu zapobieżenie systematycznemu wzrostowi zagazowania terenu przez wyłączenie odcinka gazociągu z eksploatacji, wietrzenie studzienek podziemnego uzbrojenia terenu, a nadto zaniechali powiadomienia innych służb, celem wyłączenia ulicy z ruchu i ewakuacji mieszkańców, w następstwie czego doszło do eksplozji gazu w dwóch budynkach, które spowodowały śmierć dwóch osób, obrażenia ciała u dwóch innych osób oraz całkowite zniszczenie jednego z budynków i uszkodzenia innych budynków w pobliżu eksplozji, a także uszkodzenie w różnych rozmiarach kilku samochodów tj. o przestępstwo z art. 163 § 4 kk.
Oskarżonym grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Utworzono: 2010-01-13 godz: 10:19:10