Rzecznik Prasowy

Leszek Karp
tel.: 18 41 41 015
tel. kom.: 501 342 853
e-mail: rzecznik@nowy-sacz.po.gov.pl

Sekretariat:
Agnieszka Wańczyk
tel.: 18 41 41 027
fax.: 18 41 41 037

UWAGA:
Powyższy adres e-mail jest przeznaczony wyłącznie dla przedstawicieli prasy drukowanej i mediów elektronicznych, do przesyłania korespondencji dotyczącej przygotowywanych materiałów.
Pisma o innej treści nie będą rozpatrywane.

Aktualności


KOMUNIKAT RZECZNIKA: Śledztwo w sprawie zaatakowania nożem turystów na Krupówkach w Zakopanem.

Prokuratura Rejonowa w Zakopanem prowadzi śledztwo w sprawie zaatakowania w nocy z 29 na 30 sierpnia 2020 r. w Zakopanem na ul. Krupówki bez powodu dwóch młodych turystów i zadania im ciosów nożem przez dwojga młodych mieszkańców Krakowa, kobietę i mężczyznę.

W toku śledztwa mężczyźnie przedstawiono zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku w postaci trwałego i istotnego zeszpecenia twarzy pokrzywdzonego poprzez rozcięcie nożem prawego policzka na długości 8 cm.
Natomiast kobiecie zarzucono usiłowanie spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej życiu, wskutek ugodzenia nożem, tym samym, którym posługiwał się wcześniej drugi sprawca, w lewą stronę klatki piersiowej pokrzywdzonego, w wyniku czego doznał on rany kłutej skutkującej naruszeniem prawidłowego funkcjonowania narządów ciała na okres powyżej 7 dni.

Oba przestępstwa mają charakter chuligański i są zagrożone karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

Podejrzani w swoich wyjaśnieniach twierdzili, iż nie pamiętają przebiegu zdarzenia.

W dniu 1 września 2020 r. Sąd Rejonowy w Zakopanem na wniosek prokuratora zastosował wobec obojga podejrzanych tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

Utworzono: 2020-09-02 godz: 19:53:00