Rzecznik Prasowy

Leszek Karp
tel.: 18 41 41 015
tel. kom.: 501 342 853
e-mail: rzecznik@nowy-sacz.po.gov.pl

Sekretariat:
Agnieszka Wańczyk
tel.: 18 41 41 027
fax.: 18 41 41 037

UWAGA:
Powyższy adres e-mail jest przeznaczony wyłącznie dla przedstawicieli prasy drukowanej i mediów elektronicznych, do przesyłania korespondencji dotyczącej przygotowywanych materiałów.
Pisma o innej treści nie będą rozpatrywane.

Aktualności


KOMUNIKAT RZECZNIKA: Akt oskarżenia w sprawie spowodowania śmierci pensjonariusza DPS w Nowym Sączu przez innego pensjonariusza.

Prokuratura Okręgowa w Nowym Sączy skierowała akt oskarżenia przeciwko pensjonariuszowi Domu Pomocy Społecznej w Nowym Sączu, zarzucając mu, iż w dniu 13 września 2019 roku w Nowym Sączu, na terenie tego Domu, działając w zamiarze spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu innego pensjonariusza tego Domu, wielokrotne zadawał mu uderzenia rękami w okolice twarzy, czym spowodował u niego obrażenia ciała w postaci licznych otarć naskórka, podbiegnięć krwawych i ran tłuczonych w obrębie twarzy, a zwłaszcza w okolicach oczodołowych i przedsionka jamy ustnej, które skutkowały powstaniem krwotoku wewnętrznego i następnie zachłyśnięciem się krwią do płuc, co spowodowało zgon pokrzywdzonego wskutek uduszenia.

Oskarżony powyższego czynu dopuścił się mając ograniczoną w znacznym stopniu zdolność rozpoznania znaczenia czynu i pokierowania swoim postępowaniem.

Utworzono: 2020-09-02 godz: 19:48:00