Rzecznik Prasowy

Leszek Karp
tel.: 18 41 41 015
tel. kom.: 501 342 853
e-mail: rzecznik@nowy-sacz.po.gov.pl

Sekretariat:
Agnieszka Wańczyk
tel.: 18 41 41 027
fax.: 18 41 41 037

UWAGA:
Powyższy adres e-mail jest przeznaczony wyłącznie dla przedstawicieli prasy drukowanej i mediów elektronicznych, do przesyłania korespondencji dotyczącej przygotowywanych materiałów.
Pisma o innej treści nie będą rozpatrywane.

Aktualności


KOMUNIKAT RZECZNIKA: Nielegalne posiadanie broni i amunicji.

Nowy Sącz. Prokurator Rejonowy w Nowym Sączu skierował w dniu 29 kwietnia 2009 r. do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom, zarzucając im nielegalne posiadanie broni palnej w postaci karabinu bocznego, wykonanego sposobem samodziałowym na bazie karabinka pneumatycznego, a także karabinu bocznego zapłonu produkcji chińskiej oraz prawie 400 sztuk naboi bocznego zapłonu do tej broni.

Z ustaleń postępowania wynikało, że jeden z mężczyzn zakupił większą ilość amunicji na Słowacji. Służyła ona do strzelania z karabinka, który znalazł w listopadzie 2008 r. w swoim garażu. Amunicja ta służyła także do strzelania z broni samodziałowej, którą posiadał drugi mężczyzna. Ustalono, że jeden z oskarżonych przekazał swoją broń nieodpłatnie wraz z 52 sztukami amunicji nieletniemu. Mężczyźni używali tej broni strzelając do puszek oraz polując na bażanty. Broń samodziałowa została zabezpieczona przez policję w samochodzie jednego z nich podczas kontroli drogowej, natomiast karabinek produkcji chińskiej został znaleziony podczas przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez nieletniego.
Oskarżeni przyznali się do winy i złożyli wnioski o wydanie wyroku skazującego bez przeprowadzenia rozprawy i wymierzenie im kar i środków uzgodnionych z prokuratorem.
Materiały dotyczące nieletniego zostały wyłączone i przekazane do właściwości Sądu Rodzinnego.
Za nielegalne posiadanie broni i amunicji grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Utworzono: 2009-05-13 godz: 11:40:11