Rzecznik Prasowy

Leszek Karp
tel.: 18 41 41 015
tel. kom.: 501 342 853
e-mail: rzecznik@nowy-sacz.po.gov.pl

Sekretariat:
Agnieszka Wańczyk
tel.: 18 41 41 027
fax.: 18 41 41 037

UWAGA:
Powyższy adres e-mail jest przeznaczony wyłącznie dla przedstawicieli prasy drukowanej i mediów elektronicznych, do przesyłania korespondencji dotyczącej przygotowywanych materiałów.
Pisma o innej treści nie będą rozpatrywane.

Aktualności


KOMUNIKAT RZECZNIKA: Akt oskarżenia w sprawie kradzieży drewna przez leśniczego

Prokuratura Okręgowa w Nowym Sączu skierowała do Sądu Rejonowego w Limanowej akt oskarżenia przeciwko M.M., byłemu leśniczemu Leśnictwa Mogielnica zarzucając mu dwukrotną - w lipcu i sierpniu 2019 r. - kradzież drewna stanowiącego własność Nadleśnictwa Limanowa o łącznej wartości 26 tyś. zł.

Nadto wymienionemu także zarzucono nielegalne posiadanie łącznie 171 sztuk amunicji.
Natomiast dwie osoby, które nabyły od wymienionego skradzione drewno oskarżono o przestępstwo umyślnego paserstwa.

W toku śledztwa wyłączono do odrębnego postępowania wątek dotyczący przestępstwa skarbowego polegającego na narażenie przez oskarżonego M.M. na uszczuplenie podatku poprzez uchylanie się od opodatkowania prowadzonej przez niego działalności gospodarczej polegającej na obrocie drzewem oraz walutą wskutek nieujawnienia organowi podatkowemu przedmiotu tej działalności.

Powyższe wyłączenie dotyczy pieniędzy ujawnionych i zatrzymanych w trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych M.M., które zostały również przekazane do dyspozycji organu, który będzie prowadził postępowanie w wyłączonym zakresie, tj. Prokuratury Rejonowej w Limanowej.

Utworzono: 2020-08-10 godz: 17:46:00