Rzecznik Prasowy

Leszek Karp
tel.: 18 41 41 015
tel. kom.: 501 342 853
e-mail: rzecznik@nowy-sacz.po.gov.pl

Sekretariat:
Agnieszka Wańczyk
tel.: 18 41 41 027
fax.: 18 41 41 037

UWAGA:
Powyższy adres e-mail jest przeznaczony wyłącznie dla przedstawicieli prasy drukowanej i mediów elektronicznych, do przesyłania korespondencji dotyczącej przygotowywanych materiałów.
Pisma o innej treści nie będą rozpatrywane.

Aktualności


KOMUNIKAT RZECZNIKA: Śledztwo w sprawie wypadku ze skutkiem śmiertelnym w Sieniawie.

Prokuratura Rejonowa w Nowym Targu wszczęła śledztwo w sprawie zaistniałego w dniu 16 czerwca 2020 r. wypadku ze skutkiem śmiertelnym, tj. występku z art. 177 § 2 k.k.

Kierujący pojazdem BMW K. M. nie zatrzymał się do kontroli policyjnej w miejscowości Sieniawa, co skutkowało zainicjowaniem pościgu za nim. W jego trakcie funkcjonariusze Policji poruszali się oznakowanym radiowozem używając zarówno sygnalizacji świetlnej, jak i dźwiękowej. W pewnym momencie, po wykonaniu manewru wyprzedzenia dwóch innych samochodów, uciekający stracił panowanie nad kierowanym pojazdem, wypadając z jezdni i uderzając w słup trakcji elektrycznej.

Kierowca BMW, po wydobyciu go z zakleszczonego pojazdu, przytomny, uskarżając się jedynie na lekki ból w okolicach klatki piersiowej, został przetransportowany do nowotarskiego Szpitala, gdzie jednak wkrótce zmarł.

Prokurator zlecił przeprowadzenie sekcji zwłok zmarłego celem ustalenia mechanizmu i przyczyny zgonu, jak również ustalenia czy znajdował się on pod wpływem działania alkoholu lub narkotyków.

Zostaną także przeprowadzone inne czynności dowodowe celem dokładnego ustalenia przebiegu pościgu i wypadku, co umożliwi dokonanie prawidłowej oceny prawnej całego zdarzenia.

Utworzono: 2020-06-23 godz: 20:09:00