Rzecznik Prasowy

Leszek Karp
tel.: 18 41 41 015
tel. kom.: 501 342 853
e-mail: rzecznik@nowy-sacz.po.gov.pl

Sekretariat:
Agnieszka Wańczyk
tel.: 18 41 41 027
fax.: 18 41 41 037

UWAGA:
Powyższy adres e-mail jest przeznaczony wyłącznie dla przedstawicieli prasy drukowanej i mediów elektronicznych, do przesyłania korespondencji dotyczącej przygotowywanych materiałów.
Pisma o innej treści nie będą rozpatrywane.

Aktualności


KOMUNIKAT RZECZNIKA: Wypadek drogowy w Łęce

Prokuratura Rejonowa w Nowym Sączu wszczęła w dn. 09.08.2018 r. śledztwo w sprawie zaistniałego w dniu 8 sierpnia 2018 roku w miejscowości Łęka, powiatu nowosądeckiego, nieumyślnego sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym.

W dniu 9.08.2018 r. prokurator Prokuratury Rejonowej w Nowym Sączu J.S. ogłosił zarzut popełnienia przestępstwa z art. 173 § 4 k.k. polegającego na nieumyślnym sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym zagrażającej życiu lub zdrowiu wielu osób w ten sposób, że kierujący samochodem ciężarowym m-ki MAN jadąc drogą powiatową w kierunku miejscowości Korzenna, na prostym odcinku drogi z nieustalonych przyczyn gwałtownie zjechał na lewy pas ruchu, uderzając w nadjeżdżający z naprzeciwka pojazd marki Nissan Patrol, w wyniku czego kierujący tym pojazdem mężczyzna doznał obrażeń ciała w postaci stłuczenia łokcia ręki lewej, urazu głowy oraz ogólnych potłuczeń ciała, a dwie pasażerki tego pojazdu doznały ogólnych potłuczeń ciała, a następnie samochód ciężarowy m-ki MAN uderzył czołowo w pojazd marki Volkswagen Passat, którym podróżowały cztery osoby, w wyniku czego kierujący pojazdem mężczyzna oraz jego małoletni syn ponieśli śmierć na miejscu, a jego żona, znajdująca się w zaawansowanej ciąży zmarła po przewiezieniu do szpitala, natomiast druga małoletnia córka doznała ogólnych potłuczeń ciała, po czym samochód ciężarowy MAN uderzył w pojazd Opel Astra przygniatając ten samochód, który wraz z samochodem ciężarowym zsunął się do rowu, w wyniku czego kierujący pojazdem Opel Astra doznał obrażeń ciała, które spowodowały u niego chorobę realnie zagrażającą życiu w rozumieniu art. 156 § 1 pkt 2 k.k., a nadto w wyniku zdarzenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia narażone zostały cztery osoby podróżujące samochodem osobowym marki Peugeot, poruszającym się w kierunku miejscowości Nowy Sącz, jadącym bezpośrednio za pojazdem Opel Astra, którego kierowca w wyniku podjęcia manewru obronnego tj. gwałtownego skrętu w lewą stronę, uniknął czołowego zderzenia z samochodem ciężarowym MAN. Podejrzany złożył wyjaśnienia, w których przedstawił swoją wersję zdarzenia, twierdząc, iż nie wie, dlaczego doszło do zjechania prowadzonego przez niego pojazdu na lewy pas drogi, podkreślając, iż nie nastąpiło to z jego winy.

Utworzono: 2018-08-09 godz: 17:18:00