Rzecznik Prasowy

Leszek Karp
tel.: 18 41 41 015
tel. kom.: 501 342 853
e-mail: rzecznik@nowy-sacz.po.gov.pl

Sekretariat:
Agnieszka Wańczyk
tel.: 18 41 41 027
fax.: 18 41 41 037

UWAGA:
Powyższy adres e-mail jest przeznaczony wyłącznie dla przedstawicieli prasy drukowanej i mediów elektronicznych, do przesyłania korespondencji dotyczącej przygotowywanych materiałów.
Pisma o innej treści nie będą rozpatrywane.

Aktualności


KOMUNIKAT RZECZNIKA: Nowe śledztwo o narkotyki.

Prokuratura Rejonowa w Nowym Targu od 16 lutego 2016 r. prowadzi śledztwo w sprawie obrotu na terenie powiatu nowotarskiego, nowosądeckiego, suskiego, myślenickiego oraz Krakowa, ale także na terytorium Republiki Czeskiej, znaczną ilością środków odurzających w okresie od lipca 2014 roku do stycznia 2016 roku. Przedmiotem tego obrotu było 47,24 kg marihuany, z czego sprawca uczynił sobie stałe źródło dochodu. Ponadto 27-letniemu mieszkańcowi Rabki zarzucono wyprodukowanie 3,5 kg amfetaminy oraz dokonanie 12 włamań do samochodów i ich kradzieży.

Pojazdy te skradziono na terenie Krakowa, Bielska-Białej, Kęt, Żywca, Makowa Podhalańskiego, Andrychowa, Tarnowa i Rabki Zdrój.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i złożył stosowne wyjaśnienia.

Na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Nowym Targu zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy, ale środek ten zostałby zamieniony na poręczenie majątkowe w wysokości 100 tys. złotych, jeżeli w określonym czasie suma taka zostałaby wpłacona na konto depozytowe. Wobec wpłacenia tej kwoty podejrzany został zwolniony z aresztu.

Prokurator Rejonowy w Nowym Targu złożył na tę decyzję sądu zażalenie, jednak w dniu 3 marca 2016r. Sąd Okręgowy w Nowym Sączu zażalenia prokuratora nie uwzględnił.

Śledztwo, w którym występuje obecnie trzech podejrzanych, prowadzone jest przez Centralne Biuro Śledcze Policji i ma charakter rozwojowy. Z okoliczności wynika bowiem, że wkrótce zostaną postawione zarzuty dalszym osobom.

Utworzono: 2016-03-03 godz: 15:36:15