Rzecznik Prasowy

Leszek Karp
tel.: 18 41 41 015
tel. kom.: 501 342 853
e-mail: rzecznik@nowy-sacz.po.gov.pl

Sekretariat:
Agnieszka Wańczyk
tel.: 18 41 41 027
fax.: 18 41 41 037

UWAGA:
Powyższy adres e-mail jest przeznaczony wyłącznie dla przedstawicieli prasy drukowanej i mediów elektronicznych, do przesyłania korespondencji dotyczącej przygotowywanych materiałów.
Pisma o innej treści nie będą rozpatrywane.

Aktualności


KOMUNIKAT RZECZNIKA: Śledztwo w sprawie wypadku przy pracy w Szlachtowej.

W dniu 10 lutego 2016r. Prokuratura Rejonowa w Nowym Targu wszczęła śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci 19-letniego mężczyzny, do czego doszło w tym samym dniu na terenie jednego z zakładów pracy w Szlachtowej koło Szczawnicy. Wymieniony był tam pracownikiem. Jak wynika z wstępnych ustaleń tego śledztwa do zdarzenia doszło w czasie przemieszczania na terenie tego zakładu ciężkich urządzeń. Podczas rozładunku przewożone urządzenie zsunęło się z platformy i przygniotło tego pracownika, w następstwie czego poniósł on śmierć na miejscu.

Obecny na miejscu prokurator zarządził sekcję zwłok, która najprawdopodobniej będzie przeprowadzona w dniu 12 lutego 2016r. w Zakładzie Medycyny Sądowej CM UJ w Krakowie. Określi ona m.in przyczynę zgonu, mechanizm powstanie obrażeń ciała oraz stan trzeźwości zmarłego.

Niezależnie od tego na miejscu podjął też czynności Inspektor Pracy z Państwowej Inspekcji Pracy, który również dla celów tego śledztwa wyda opinię czy zostały zachowane wszystkie wymogi związane z opisanymi czynnościami (transportem urządzeń) z punktu widzenia zasad bhp.

W wypadku stwierdzenia naruszenia takich zasad osobie lub osobom odpowiedzialnym za ich naruszenie, a tym samym i za spowodowanie skutku w postaci śmierci innej osoby, grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Utworzono: 2016-02-12 godz: 11:08:11