Rzecznik Prasowy

Leszek Karp
tel.: 18 41 41 015
tel. kom.: 501 342 853
e-mail: rzecznik@nowy-sacz.po.gov.pl

Sekretariat:
Agnieszka Wańczyk
tel.: 18 41 41 027
fax.: 18 41 41 037

UWAGA:
Powyższy adres e-mail jest przeznaczony wyłącznie dla przedstawicieli prasy drukowanej i mediów elektronicznych, do przesyłania korespondencji dotyczącej przygotowywanych materiałów.
Pisma o innej treści nie będą rozpatrywane.

Aktualności


KOMUNIKAT RZECZNIKA: Śledztwo w sprawie wybuchu gazu.

W dniu 27 stycznia 2016r. Prokuratura Rejonowa w Limanowej wszczęła śledztwo w sprawie wybuchu gazu, do jakiego doszło w dniu 25 stycznia w jednym z zabudowań mieszkalno-gospodarczych w miejscowości Stara Wieś, w następstwie czego dwoje mieszkańców tego domu doznało ciężkich obrażeń ciała, jedna osoba (syn gospodarzy) nieco lżejszych, natomiast cały obiekt uległ doszczętnemu spaleniu wraz z inwentarzem żywym. Śledztwo prowadzone jest w kierunku możliwości zaistnienia przestępstwa w postaci sprowadzenia (spowodowania) zdarzenia powszechnie niebezpiecznego w rozumieniu art.163 § 1 i 3 kodeksu karnego przy wystąpieniu skutków z art.163 § 3 kodeksu karnego czyli, gdy następstwem tego jest śmierć człowieka lub ciężki uszczerbek na zdrowiu wielu osób

Jak wiadomo już, jedna z tych osób zmarła.

Na miejscu tego zdarzenia wykonano wszystkie niezbędne czynności śledcze z udziałem biegłego z zakresu gazownictwa i pożarnictwa. Po uzyskaniu jego opinii śledztwo zostanie dalej ukierunkowane, a w szczególności umożliwi udzielenie odpowiedzi na pytania: czy i kto może ponosić odpowiedzialność za wybuch tego gazu.

W wypadku gdyby stwierdzono odpowiedzialność określonej osoby za to zdarzenie, grozi jej kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności, zaś w wypadku gdyby było to działanie nieumyślne, taka kara do lat 8.

Utworzono: 2016-02-03 godz: 13:25:13