Rzecznik Prasowy

Leszek Karp
tel.: 18 41 41 015
tel. kom.: 501 342 853
e-mail: rzecznik@nowy-sacz.po.gov.pl

Sekretariat:
Agnieszka Wańczyk
tel.: 18 41 41 027
fax.: 18 41 41 037

UWAGA:
Powyższy adres e-mail jest przeznaczony wyłącznie dla przedstawicieli prasy drukowanej i mediów elektronicznych, do przesyłania korespondencji dotyczącej przygotowywanych materiałów.
Pisma o innej treści nie będą rozpatrywane.

Aktualności


KOMUNIKAT RZECZNIKA: Pseudokibice w areszcie

Zakopiańska Prokuratura Rejonowa w dniu 27 grudnia 2015r.skierowała do miejscowego Sądu Rejonowego wnioski o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec trzem krewkim młodym mężczyznom, z których dwóch jest czynnymi pseudokibicami jednego z krakowskich klubów.

W dniu następnym sąd wnioski te uwzględnił i zastosował wobec całej trójki, a to 39-letniego Macieja S., jego 20-letniego syna Eryka (mieszkańców Krakowa) oraz 22-letniego mieszkańca Białej Podlaskiej Bartosza P. tymczasowe aresztowanie na okres po 3 miesiące dla każdego z nich. W dochodzeniu prowadzonym przez zakopiańską Policję postawiono im zarzuty chuligańskiego napadu na gości jednego ze znanych zakopiańskich lokali mieszczącego się przy ul.Krupówki. W drugi dzień Świąt, około godziny 5 rano weszli oni do tego lokalu i zaczęli bić przypadkowych gości, pod pretekstem szukania innej jeszcze osoby. U trzech pokrzywdzonych stwierdzono obrażenia ciała typowe dla pobicia m.in.złamanie nosa. Jeden z pokrzywdzonych uderzony został krzesłem. W samochodzie którym się poruszali Policja ujawniła inne niebezpieczne narzędzia w postaci noży, maczet i gazu obezwładniającego. Wszystkim im grożą kary do 3 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo zarzut mataczenia w sprawie poprzez m.in. skasowanie monitoringu oraz próby przekupienia świadków - pokrzywdzonych do zaniechania składania zeznań i zawiadomień o popełnieniu na ich szkodę przestępstw, usłyszał właściciel tego lokalu. Wobec niego zastosowano poręczenie majątkowe, a za takie mataczenie grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Utworzono: 2015-12-30 godz: 15:10:00