Rzecznik Prasowy

Leszek Karp
tel.: 18 41 41 015
tel. kom.: 501 342 853
e-mail: rzecznik@nowy-sacz.po.gov.pl

Sekretariat:
Agnieszka Wańczyk
tel.: 18 41 41 027
fax.: 18 41 41 037

UWAGA:
Powyższy adres e-mail jest przeznaczony wyłącznie dla przedstawicieli prasy drukowanej i mediów elektronicznych, do przesyłania korespondencji dotyczącej przygotowywanych materiałów.
Pisma o innej treści nie będą rozpatrywane.

Aktualności


KOMUNIKAT RZECZNIKA: Kolejny akt oskarżenia o `zły dotyk`

W dniu 18 grudnia 2015r. nowosądecka Prokuratura Rejonowa skierowała do Sądu Rejonowego w Nowym Sączu akt oskarżenia przeciwko 37-letniemu mieszkańcowi Nowego Sącza, Pawłowi G. tzw. `fałszywemu lekarzowi`, któremu zarzucono trzykrotne dokonanie w dniu 17 czerwca bieżącego roku, na Oddziale Ginekologiczno - Położniczym nowosądeckiego Szpitala, czynów określanych umownie jako `zły dotyk`( poddanie się innym czynnościom seksualnym) na osobach dwóch pacjentek, w tym jednej małoletniej.

Oskarżony został niezwłocznie zatrzymany i przez okres trzech miesięcy przebywał w tymczasowym areszcie. Obecnie pozostaje on na wolności jednak z zakazem zbliżania się do pokrzywdzonych i kontaktowania się z nimi bez ich zgody, a także zakazem opuszczania kraju połączonego z zatrzymaniem paszportu. Przez cały dalszy okres śledztwa pozostawał on też pod dozorem Policji. Dodatkowo w toku śledztwa postawiono mu zarzut posiadania na swoim komputerze zdjęć o treści pornograficznej z udziałem małoletnich. Z uwagi na charakter sprawy nie ujawnia się dalszych szczegółów. Oskarżonemu grozi kara od dwóch do 8 lat pozbawienia wolności z możliwością wymierzenia jej maksymalnie nawet do lat 12.

Utworzono: 2015-12-30 godz: 15:22:10