Rzecznik Prasowy

Leszek Karp
tel.: 18 41 41 015
tel. kom.: 501 342 853
e-mail: rzecznik@nowy-sacz.po.gov.pl

Sekretariat:
Agnieszka Wańczyk
tel.: 18 41 41 027
fax.: 18 41 41 037

UWAGA:
Powyższy adres e-mail jest przeznaczony wyłącznie dla przedstawicieli prasy drukowanej i mediów elektronicznych, do przesyłania korespondencji dotyczącej przygotowywanych materiałów.
Pisma o innej treści nie będą rozpatrywane.

Aktualności


KOMUNIKAT RZECZNIKA: Akt oskarżenia o zabójstwo na ul. Barskiej.

W dniu 17 grudnia 2015r. Prokuratura Rejonowa w Nowym Sączu skierowała do Sądu Okręgowego akt oskarżenia o kolejne zabójstwo.

Z komunikatu sporządzonego w lipcu br. wynikało, że w dniu 14 lipca 2015r. we wczesnym godzinach rannych, do jednego z mieszkań przy ul. Barskiej zostało wezwane pogotowie ratunkowe. Pomimo podjętej natychmiast akcji reanimacyjnej, o godz.9.35 lekarz stwierdził zgon 57-letniego mężczyzny. W trakcie podjętych tam czynności z udziałem prokuratora, ujawniono na zwłokach ranę kłutą klatki piersiowej, znajdującą się w okolicy serca. Okoliczność tę potwierdziła zarządzona następnie sekcja zwłok. Lekarz medycyny sądowej podał, iż opisana rana ma głębokość ok.8-9 cm i przebija żebra oraz przecina jedną z komór serca. W jej następstwie wystąpił duży krwotok wewnętrzny skutkujący śmiercią. Ta przyczyna śmierci została następnie potwierdzona wynikami zarządzonej sekcji zwłok.

Na miejscu zatrzymana została jego partnerka a nadto także 47-letni mężczyzna, który również w tym czasie przebywał w mieszkaniu, gdzie jak ustalono, spożywano alkohol. Obydwoje zatrzymani byli w stanie upojenia alkoholowego.

W toku wszczętego w tej sprawie śledztwa, 56-letniej Cecylii R. postawiono zarzut zabójstwa. Wymieniona złożyła wyjaśnienia, potwierdzając, iż w czasie domowej sprzeczki użyła wobec denata kuchennego noża, gdyż był on wobec niej agresywny. Drugi z mężczyzn nie brał aktywnego udziału w całym zdarzeniu, a jego stan nietrzeźwości wykluczał także możliwość przypisania mu odpowiedzialności za zaniechanie niezwłocznego wezwania pomocy, gdyż o śmierci pokrzywdzonego dowiedział się dopiero po obudzeniu się.

Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Nowym Sączu zastosował wobec podejrzanej tymczasowy areszt najpierw na okres 3 miesięcy, a następnie został on przedłużony na okres dalszych 3 miesięcy.

Z uwagi na charakter sprawy podejrzana została poddana badaniom sądowo-psychiatrycznym, ale biegli nie znaleźli podstaw do zakwestionowania jej poczytalności w chwili popełnienia zbrodni.

Za zabójstwo grozi kara od 8 lat pozbawienia wolności, z możliwością wymierzenia nawet kary dożywotniego jej pozbawienia.

Utworzono: 2015-12-21 godz: 08:18:08