Rzecznik Prasowy

Leszek Karp
tel.: 18 41 41 015
tel. kom.: 501 342 853
e-mail: rzecznik@nowy-sacz.po.gov.pl

Sekretariat:
Agnieszka Wańczyk
tel.: 18 41 41 027
fax.: 18 41 41 037

UWAGA:
Powyższy adres e-mail jest przeznaczony wyłącznie dla przedstawicieli prasy drukowanej i mediów elektronicznych, do przesyłania korespondencji dotyczącej przygotowywanych materiałów.
Pisma o innej treści nie będą rozpatrywane.

Aktualności


KOMUNIKAT RZECZNIKA: Sprawa podwójnej śmierci w powiecie limanowskim.

Prokuratura Rejonowa w Muszynie prowadzi, wszczęte pierwotnie przez Prokuraturę Rejonową w Limanowej, śledztwo w sprawie narażenia dwojga mieszkańców Kamionki Małej w powiecie limanowskim, na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i w konsekwencji nieumyślnego spowodowania ich śmierci.

W przypadku mężczyzny narażenie polegało na błędnym skierowaniu przez dyspozytora karetki pogotowia ratunkowego do innej miejscowości niż miejsce zamieszkania pokrzywdzonego. W wyniku opóźnienia dojazdu karetki, podjęte działania reanimacyjne nie odniosły skutku i pacjent, Józef G. zmarł.

W dniu następnym tj. 1 sierpnia 2015r. jego 56-letnia żona, Maria G. zgłosiła się w godzinach nocnych do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala w Limanowej skarżąc się na ból w klatce piersiowej. Podczas jej pobytu na tym Oddziale doszło do pogorszenia się jej stanu zdrowia i pomimo podjętej akcji reanimacyjnej, po półtorej godziny i ona zmarła.

W wypadku udowodnienia winy, osobom które mogły dopuścić się tych czynów grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Utworzono: 2015-09-14 godz: 12:31:12